APA: Rakouská vláda je ochotna zachránit aerolinky Niki

18.08.2017

Rakouská vláda je ochotna zachránit leteckou společnost Niki, dceřinou firmu německé letecké společnosti Air Berlin, která je v insolvenci. Uvedla to dnes agentura APA s tím, že vláda ale k takovému kroku zatím nevidí důvod. Obavy o budoucnost rakouské společnosti dnes vyjádřily místní odbory.

Společnost Air Berlin je v insolvenci teprve od tohoto týdne, funguje ale dál. Německá vláda už jí zajistila překlenovací úvěr 150 milionů eur (3,9 miliardy Kč).

Aerolinky Air Berlin jsou v insolvenci, protože jejich hlavní akcionář Etihad Airways jim odmítl další finanční podporu. Letecká společnost Niki měla být podle červnové dohody převedena z Air Berlin na Etihad Airways. Obchod ale nebyl dokončen. Niki přesto není součástí insolvenčního řízení Air Berlin, uvedla agentura Reuters.

Peníze z Německa zatím podle odborového představitele společnosti Niki Petera Stattmanna přicházejí. Odbory teď čekají, zda přijdou i srpnové výplaty. "Nenecháme nikoho na holičkách," vzkázal dnes zaměstnancům Niki rakouský ministr dopravy Jörg Leichtfried.

Zdroj: ČTK

Fotografie: Wikimedia

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka