Pilot Šonka skončil v Budapešti čtvrtý a žehral na rozhodčí

02.07.2017

Budapešť 2. července (ČTK) - Martin Šonka skončil čtvrtý a Petr Kopfstein pátý v budapešťském závodu Red Bull Air Race v akrobatickém létání. V celkovém pořadí seriálu je Šonka druhý o dva body za Japoncem Jošihidem Murojou, závod v maďarské metropoli vyhrál Američan Kirby Chambliss. 

Oba čeští piloti si po závodu stěžovali na rozhodčí. Šonka ve finálové čtyřce zaletěl nejrychlejší čas, ale o vítězství ho připravila penalizace za stoupání v bráně.

"Když jsem přistál, říkal jsem si, že je škoda, že jsem takovou chybu udělal. Pak jsme si ale vyžádali materiály od rozhodčích a po jejich důkladném prostudování absolutně nechápu, za co jsem penalizaci dostal," uvedl Šonka v tiskové zprávě.

Kopfstein, minule v Japonsku druhý, tentokrát zůstal těsně před branami finále. "Rozhodčí nám dali velmi spornou penaltu, nesouhlasíme s ní," řekl Kopfstein, kterého rozhodčí potrestali za chybný průlet poslední bránou. V souboji s pozdějším vítězem Chamblissem byl přitom o více než vteřinu rychlejší.

Další závod je na programu 22. a 23. července v Kazani.

Zdroj: ČTK

Fotografie: Red Bull Air Race

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka