WIZZ AIR objednal dalších 10 letadel A321ceo

28.06.2017

Ač měl Wizz Air poslední týden pár zpožděných letů, může zákazníkům alespoň slíbit dalších 10 letounů Airbus A321ceo, poháněných motory V2500 IAE International Aero Engines AG. Nové letouny posílí flotilu společnosti Wizz Air v letech 2018 a 2019 a pomohou společnosti Wizz Air uspokojit silnou a stále rostoucí poptávku po letecké přepravě ve střední a východní Evropě.   

Dohoda mezi Airbus S.A.S., IAE International Aero Engines AG a Wizz Air má dle ceníkových cen hodnotu 1,16 miliardy amerických dolarů, společnost Airbus však poskytla Wizz Air značnou slevu. WIZZ také může rozhodnout, jaký způsob financování nákupu letounů zvolí jako nejvhodnější. 

Wizz Air létá s Airbusem A321 od listopadu 2015 a nyní provozuje celkem 19 těchto 230místných výkonných strojů. Do roku 2019 se k této flotile připojí dalších 22 letadel A321, které dosahují ve srovnání s modely A320 10% úspory, a tak přispívají k růstu sítě WIZZ v Evropě i mimo ni a poskytování těch nejnižších cen pro zákazníky. Do roku 2024 pak Wizz Air, jedna z nejrychleji rostoucích a nejziskovějších leteckých společností v Evropě, svou flotilu zdvojnásobí. Od roku 2019 přibude zejména 110 již závazně objednaných A321neo. Letecká společnosti by tak měla dosáhnout pozice největšího nízkonákladového dopravce ve střední a východní Evropě a udržet nízké provozní náklady na nejlepší úrovni ve své třídě. 

Vzhledem k rozsahu objednávky může být smlouva se společností Airbus podmíněna schválením akcionářů Wizz Air. 

József Váradi, výkonný ředitel Wizz Air, na Paris Air Show vyjádřil své potěšení nad uzavřenou dohodou o nákupu A321: „Touto investicí do naší rostoucí flotily navazujeme na pevné vztahy se společností Airbus. Od svého zavedení v listopadu 2015 přinesly letouny A321ceo společnosti Wizz Air významné úspory provozních nákladů a nový design interiéru zvýšil úroveň našich palubních služeb. Dnešní objednávka spolu s objednávkou 110 letounů A321neo znamená, že Wizz Air do roku 2024 převezme 140 nových letadel a stane se lídrem nízkonákladové letecké přepravy ve střední a východní Evropě. Reagujeme tak na příležitosti růstu v regionu CEE a nabídneme ty nejlepší ceny a také možnosti cestovat na palubě jedněch z nemladších a nejúspornějších letadel v Evropě.“

„Těší nás, že Wizz Air, jehož flotila sestává výhradně z letounů značky Airbus, opět potvrdil svou důvěru v Airbus. A321ceo, největší člen řady A320 Family, se svými bezkonkurenčními provozními náklady, je ten pravý letoun nastupující v pravý čas pro podporu budoucího rozvoje Wizz Air. Umožní společnosti pokračovat v růstu a současně nabídne jejím zákazníkům pohodlí, které si zaslouží, a takový komfort, který dokáže poskytnout pouze Airbus,“ vzkázal John Leahy, provozní ředitel Airbus Commercial Aircraft. 

Zdroj: Wizz Air Group

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka