Aero a Sikorski prodloužily kontrakt na kokpity pro vrtulníky

06.06.2017

Odolena Voda (u Prahy) 6. června (ČTK) - Firmy Aero Vodochody a Sikorsky prodloužily kontrakt na výrobu kokpitů pro vrtulníky Black Hawk minimálně do roku 2023, pro Aero tak pokračuje jeden ze strategických programů. ČTK o tom dnes informoval Tobiáš Tvrdík z Aera Vodochody.

Kokpity pro vrtulníky UH-60M Black Hawk vyrábí společnost od roku 2011. Do letošního května Aero dodalo celkem 240 kokpitů pro tento model, je jedním ze dvou dodavatelů. "Rozšíření kontraktu o dalších pět let je známkou naší spolehlivosti jako dodavatele i dalšího posílením vztahů s naším zákazníkem," uvedl prezident Aera Vodochody Giuseppe Giordo.

Aero a Sikorsky spolupracují také na programu civilních helikoptér S-76. Sikorsky Aircraft Corporation patří do skupiny Lockheed Martin.

Mezi další projekty Aera patří výroba částí vojenských nákladních letounů KC-390 pro brazilskou společnost Embraer nebo podíl na výrobě civilních dopravních letounů CSeries pro kanadskou firmu Bombardier. Aero plánuje rozšířit výrobu v oblasti vrtulníků.

Společnost Aero Vodochody Aerospace je největším leteckým výrobcem v Česku. Mezi její vývojové priority patří též nová generace cvičného letounu L-39, nevylučuje ani obnovení sériové výroby bitevníku L-159. Firma také zajišťuje armádě servis pro letouny L-159 a L-39.

Zdroj: ČTK

Fotografie: Wikimedia

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka