Přeháňky dvakrát přerušily program Aviatické pouti v Pardubicích

04.06.2017

Pardubice 4. června (ČTK) - Dnešní letový program Aviatické pouti, která se v sobotu a neděli konala na pardubickém letišti, dvakrát přerušily přeháňky. Návštěvníci tak například neviděli ukázku z 1. světové války, řekla dnes ČTK Marie Schillerová z organizačního týmu. Návštěvnost za oba dny se podle prvních odhadů pohybuje mezi 25.000 až 30.000 návštěvníky.

Zdroj: Dan Griffith v Blériotu Foto Petr Kolmann

"Program byl oproti sobotě upraven podle aktuální meteorologické situace a kvůli přechodu dvou front došlo k jeho posunu," řekla Schillerová. Na letiště dnes dorazilo také méně lidí než v sobotu, kdy pořadatelé odhadli počet návštěvníků na zhruba 15.000 až 20.000 lidí. "Dnes to bylo zhruba přes 10.000 milovníků letectví, přesná čísla budeme znát později," řekla Schillerová. V minulých letech se návštěvnost akce pohybovala od 25.000 do 30.000 lidí.

Aviatická pouť nabízí návštěvníkům ukázky desítek historických i nejmodernějších strojů, například v sobotu se divákům představila replika Blériotu XI, což je obdoba stroje, se kterým letec Jan Kašpar na počátku minulého století uskutečnil první lety. Organizátoři připravili také válečnou scénu z východní fronty či průlet letadel z druhé světové války.

Na letošním ročníku se měl přestavit čtyřmotorový historický letoun Lockheed Consellation, který však kvůli technickým problémům při jeho opravě nedorazil. Ze stejného důvodu z Rakouska nepřiletěl ani námořní stíhací letoun F4U Corsair.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka