Nebe nad Olomouci bude brázdit 25 horkovzdušných balonů

18.08.2016

Nebe nad Olomouci v pátek poprvé ozdobí nejméně pětadvacet horkovzdušných balónů, které v podvečer hromadně odstartují z travnatého plácku poblíž historického centra města. Bude to předehra tradiční balonové fiesty nad nedalekým hradem Bouzovem, která je naplánována na víkend, sdělil dnes ČTK organizátor akce Svatopluk Kuča.

"Chceme přilákat další zájemce a ukázat lidem, že let horkovzdušného balonu je opravdu krásná záležitost," zdůvodnil Kuča první slet balonů nad Olomoucí. Páteční balonové fiesty se v Olomouci zúčastní piloti z Česka, Slovenska a Spojených států. Vzduchoplavci se shromáždí v 17:30 na louce u BEA Centra a postupný start balónů je naplánovaný na 18:00. Nejméně pětadvacet balónů podle Kuči odstartuje v několika vlnách.

Organizátoři mají připravenu i záložní variantu pro případ, že vzletu balónů nebude přát počasí. "Předvedli bychom hořákovou show," podotkl Kuča.

Balonová fiesta nad Bouzovem, která v sobotu a neděli naváže na akci v Olomouci, má dlouholetou tradici. Nad romantickým hradem se každoročně vznáší zhruba dvě desítky pestrobarevných horkovzdušných balónů a podívanou si nenechá ujít až 10.000 lidí. Co do počtu balonů jde o jednu z největších akcí v republice.

Zdroj: ČTK

Fotografie: Pixabay

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka