Přelomové letadlo poháněné sluneční energií přilétá do Káhiry

15.07.2016

Pod záštitou Egyptského úřadu pro cestovní ruch a Ministerstva pro civilní letectví proběhla tisková konference k přivítání Solar Impulse 2, letadla poháněného sluneční energií. To do Egypta přiletělo ze španělské Sevilly ve středu ráno, a to v rámci závěrečné fáze cesty kolem světa. 

Pilot André Borschberg odletěl ze Sevilly v pondělí okolo 6 hodiny ráno a vydal se na let, který trval přibližně 50 hodin. Letoun, který byl vyroben ve Švýcarsku, se pohybuje průměrnou rychlostí 75 km/h a může vystoupat maximálně do výšky 28 000 stop. 

„Je to poslední let Solar Impulsu před tím, než se vydá do své cílové destinace," uvedl egyptský ministr pro cestovní ruch Mohamed Yehia Rashed a dodává: „Je nám ctí Solar Impulse 2 přivítat v Egyptě. Ne každý den se píše historie, ale dnes k nám poprvé dorazil takto poháněný letoun. Těšíme se, až v budoucnu přivítáme turisty, kteří k nám vycestují na palubě obdobného letadla.“

Letadlo využívá 17 248 solárních článků, díky kterým není nutná spotřeba paliva. Váží 2,3 tuny a má rozpětí křídel 72 metrů.

"I když je to náš už předposlední let, je pro nás nadále výzvou tuto výpravu kolem světa dokončit," řekl André Borschberg, který se v řízení střídá se švýcarským pilotem Bertrandem Piccardem.

 

Zdroj a fotografie: Egyptská centrála cestovního ruchu, Bison & Rose

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Odpovědět

Datum : 18.02.2021 18:04, Vložil : gabrielahammond4

I adore this weblog, wonderful content material and I am going to bookmark this website for future updates. http://rapidcityfencingpros.com

Odpovědět

Datum : 18.02.2021 18:04, Vložil : gabrielahammond4

That is definitely this sort of an amazing inventiveness that will you might be supplying so you offer the idea apart pertaining to free of charge. http://pascotreepros.com/

Odpovědět

Datum : 28.12.2020 11:44, Vložil : tBmW

pMiH

réplicas de relojes Rolex viene en

Odpovědět

Datum : 10.09.2020 10:11, Vložil : fd

WC basado fuera de Schaffhausen, replicas relojes Suiza cerca de la frontera alemana no es ajeno a los relojes del piloto. Creo que la marca los produjo durante las dos guerras mundiales, y pasó de ser un replicas rolex fabricante de buenos relojes a relojes de lujo cuando la industria experimentó un cambio importante en su mayoría en los años ochenta.

Odpovědět

Datum : 24.04.2018 03:36, Vložil : xhDP

wUPQ

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka