Podle Bezpečnostní rady nevyhovuje infrastruktura českých letišť

19.04.2016

Infrastruktura českých letišť nevyhovuje armádě při zajišťování obranyschopnosti ČR. Vyplývá to z materiálu, kterým se dnes zabývala Bezpečnostní rada státu. O problému bude jednat i na další schůzi. Rada také projednávala některé legislativní úpravy vnitřní bezpečnosti ČR, například trestněprávní postih zahraničních bojovníků, informoval mluvčí vlády Martin Ayrer.


Podle materiálu, kterým se rada zabývala, je nevyhovující hlavně další rozvoj letištní infrastruktury. "Po provedení analýzy využití letišť z hlediska potřeb Armády České republiky bude zpracována Koncepce rozvoje letištní sítě České republiky. Bezpečnostní rada státu přerušila projednávání tohoto materiálu, k němuž bude přijato usnesení nejpozději na její další schůzi," uvedl Ayrer.

 

 

Rada začala také projednávat model dodatečných bezopečnostních opatření pro případ zvýšení hrozby v civilním letectví. Mezi návrhy nových legislativních úprav pak je mimo jiné i využití zpravodajské informace jako důkazu v trestním řízení, úprava pravomoci policie při hromadných akcích, ochrana utajovaných informací ve správním řízení, zvláštní zákon o Úřadu pro zahraniční styky a informace nebo úprava pobytových režimů cizinců. "Důvodem pro zpracování materiálu je trvale nepříznivý vývojový trend bezpečnostního prostředí České republiky, umocněný nárůstem projevů terorismu v zahraničí," podotkl mluvčí.

 

Bezpečností rada se dnes dále zabývala například zprávou o extremismu na území ČR v loňském roce, protiteroristickým balíčkem nebo zprávou o stavu kybernetické bezpečnosti za rok 2015.

 

V České republice bylo loni spácháno 247.628 trestných činů. Z toho bylo 175 trestných činů s extremistickým podtextem, což je meziroční pokles o 26 činů. V souvislosti s migrační vlnou se v roce 2015 zaktivizovaly různé populistické skupiny, politická hnutí a iniciativy, jejichž hlavním tématem je vymezování se vůči muslimům a migraci, vyplývá ze zprávy o extremismu v loňském roce.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka