Americkým aerolinkám Delta Air Lines vzrostl zisk díky levnému benzínu o 27 %

15.04.2016

Čistý zisk americké letecké společnosti Delta Air Lines v prvním čtvrtletí díky levnému benzinu vzrostl meziročně o 27 procent na 946 milionů dolarů (22,7 miliardy Kč). Výnosy ale mírně klesly, sdělil dnes přepravce. Delta utratila za palivo v prvním čtvrtletí o zhruba 700 milionů dolarů méně než před rokem. Kompenzovala tím vliv zvýšení výdajů na pracovní sílu, uvedla agentura AP.


Výnosy klesly o jedno procento na 9,25 miliardy dolarů, což byl důsledek snížení pozorně sledovaného ukazatele výnosů na zákazníka. Firma předpověděla, že ve druhém čtvrtletí se tento ukazatel znovu zhorší, a naznačila, že pokud se brzy dostatečně nezlepší, mohla by omezit počty letů.

 

 

Letečtí přepravci v poslední době díky téměř dvouletému propadu cen ropy dosahují rekordních zisků. Ceny ropy jsou nyní asi 60 procent pod maximy z poloviny roku 2014, z únorových 12letých minim ale oživily o více než polovinu, což by mohlo výsledky leteckých společností znovu podkopat.

 

Aeroliniím se také zvyšují náklady na zaměstnance, kteří se museli v minulých letech kvůli krizi a drahé ropě uskrovnit. Klesají navíc ceny letenek a poptávku po přepravě oslabují teroristické útoky v Evropě a virus zika na západní polokouli.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka