Sledovací systém pardubické ERA hlídá provoz vrtulníků na ropné plošině

18.03.2016

Sledovací systém společnosti ERA v Pardubicích kontroluje provoz vrtulníků na ropné plošině u nizozemského pobřeží. Po roce testů je v ostrém provozu. Řekla to dnes zástupkyně firmy Lenka Stejskalová Reichová. Dispečeři mohou s pomocí systému sledovat pohyb helikoptér v oblasti o velikosti 30.000 čtverečních mil. Vidí je od výšky 150 metrů do 15 kilometrů.


"Většina vzdušného prostoru nad ropnými plošinami vzdálenými od pobřeží nebyla pokryta radarem a nizozemští dispečeři tak museli spoléhat jen na rádiovou komunikaci s piloty vrtulníků," uvedla Stejskalová Reichová. Nizozemský projekt měl svá specifika. Nad pevninou se signály chovají jinak než nad masou pohybující se vody. Ropné plošiny se navíc kvůli vrtům chvějí a Severní moře má velmi drsné klima, které vystavuje použité materiály značné zátěži.

 

 

"Aby (technici) dosáhli požadovaných výsledků na přesnost sledování, instalovali 17 stanic přímo na ropných plošinách a tři další na pobřeží a blízkých ostrovech," uvedla Stejskalová Reichová.

 

Firmu ERA vlastní skupina Omnipol. Koupila ji v roce 2011. Podnik vyvíjí a vyrábí sledovací systémy pro letový provoz pro potřeby civilních letišť i armádních a bezpečnostních složek. Systémy pardubické firmy fungují v 57 zemích světa.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka