Red Bull Air Race 2016: Šonka ani Kopfstein v úvodním závodu nebodovali

14.03.2016

Úvodní závod seriálu leteckých akrobatů Air Race 2016 v Abú Dhabí zahájil jednu z možná nejméně předvídatelných sezón v historii. Pro české reprezentanty neskončil příznivě. Martin Šonka byl diskvalifikován hned v prvním vyřazovacím kole. Druhý český letec a nováček elitní kategorie Master Class Petr Kopfstein také na bodovanou devítku nedosáhl.

 

Šonka se do závodu kvalifikoval desátým časem a v play off na něj vyšel pozdější vítěz Nicolas Ivanoff z Francie. Soupeři umožnil hladký postup nedodržením hranice bezpečnostní zóny, za což následuje diskvalifikace.


 

Se stejným místem měl problémy i v tréninku, kdy opakovaně překročil maximální povolené přetížení. "Nenašel jsem zkrátka takovou trajektorii, kterou bych neporušil ani jedno z pravidel. Trať je v tomto místě opravdu na hraně, ale bylo to pro všechny stejné," uvedl Šonka v tiskové zprávě. Tento úsek závodu popsal jako místo, kde na chvíli pilot nezávodí, ale hlídá přístroje. 

 

 

Oba Češi obsadili poslední dvě místa čtrnáctičlenného startovního pole, Kopfsteina porazil v prvním kole Japonec Jošihide Muroja. Úvodní závod seriálu Red Bull Air Race v akrobatickém létání v Abú Dhabí vyhrál Ivanoff z Francie, druhé místo obsadil Dolderer z Německa a třetí příčku získal Le Vot z Francie. "Trénovali jsme v Abú Dhabí hodně poctivě a ujistili se, že až poletíme naostro, nebude nás to příliš stresovat. Letěl jsem během letu hodně opatrně, ale vyplatilo se," popsal francouzský vítěz Ivanoff po závodu. 

 

Další závod se uskuteční 23. a 24. dubna ve Spielbergu v Rakousku. 

 

Zdroj: Redakce, ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka