Airbus Spojených arabských emirátů letěl nejdelší trasu mezi Dubají a Aucklandem

04.03.2016

Airbus Spojených arabských emirátů ve středu vykonal prozatím nejdelší známý komerční let, když dorazil z Dubaje do novozélandského Aucklandu. Bez přestávky byl ve vzduchu déle než 16 hodin a urazil 14.200 kilometrů. Jde pouze o rekord v překonané vzdálenosti, i když prvenství měl mít let také časové. Počítalo se s tím, že potrvá 17 hodin a 15 minut, avšak podle listu The New Zealand Herald byl nakonec skoro o hodinu kratší - trval 16 hodin a 24 minut.

 

„Nadále investujeme do inovativních technologií a při optimalizaci našich systémů na plánování letů využíváme osvědčené postupy. Tím dokážeme s přihlédnutím k počasí a aktuálním podmínkám najít nejlepší trasy, abychom ušetřili čas, palivo i snížili produkci emisí,“ řekl viceprezident pro řízení letového provozu Emirates Geoff Hounsell. Nově zvolená trasa zkracuje původní letový čas o tři hodiny. První let zajistil Airbus A-380, ale k rutinnímu provozu bude na lince nasazen Boeing 777.

 

 

Boeing 777-200LR má sice stejné rozpětí křídel jako jeho bratranec Boeing 777-300ER, nicméně při plném zatížení (266 cestujících celkem – 8 v první třídě, 42 v byznys třídě a 216 v ekonomické třídě) uletí až 8 400 námořních mil. Na přímé lince se cestující setkají s 13 členy palubní posádky a o bezpečný let se postarají čtyři piloti, kteří tak budou moci během cesty střídavě odpočívat.

 

Časově nejdelší let v současné době provozuje společnost Qantas mezi Dallasem a Sydney. Letadla na této trase urazí 13.800 kilometrů za 16 hodin a 55 minut.

 

 

Společnost Emirates se však chystá pokořit i tento rekord: ještě tento měsíc mají začít létat stroje mezi Dubají a Panamou. Let potrvá podle předpokladů 17 hodin a 35 minut. V minulosti zajišťovala společnost Singapore Airlines spojení mezi Singapurem a New Jersey za 19 hodin. Tyto lety byly zrušeny, ale počítá se s jejich obnovením v roce 2018.

 

Zdroj: redakce, Spojené arabské emiráty, ČTK, Foto: Spojené arabské emiráty

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka