Ryanair zdvojnásobil čtvrtletní zisk, sníží cenu letenek o zhruba 5 %

02.02.2016

Irské nízkonákladové aerolinky Ryanair ve třetím finančním čtvrtletí končícím v prosinci více než zdvojnásobily čistý zisk na 103 milionů eur (2,8 miliardy Kč) ze 49 milionů eur před rokem. Oznámila to dnes firma. 


Potvrdila, že v celém finančním roce počítá se ziskem 1,175 až 1,225 miliardy eur. Společnost rovněž předpověděla, že průměrná cena jejích letenek ve čtvrtém finančním čtvrtletí klesne o čtyři až šest procent poté, co se ve třetím čtvrtletí snížila o jedno procento.

 

 

Ceny letenek podle agentury Reuters tlačí dolů levnější ropa, ostrá konkurence a zvýšená ostražitost po teroristických útocích v Paříži. Celkové náklady Ryanairu ve třetím čtvrtletí klesly o pět procent, a to zejména díky zlevnění pohonných hmot. Ty se na celkových nákladech podniku podílejí zhruba 40 procenty. Firma dnes rovněž oznámila, že hodlá nakoupit zpět vlastní akcie v hodnotě 800 milionů eur (téměř 22 miliard Kč). Podniky se takovýmito nákupy snaží podpořit cenu zbývajících akcií, upozorňuje server BBC.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka