Z Brna začne létat do Mnichova pravidelná linka,má mít do 50 míst

09.10.2015

Z brněnského letiště začne do Vánoc létat pravidelná linka do Mnichova, řekl dnes jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD). Spojení podle něj bude fungovat šest dnů v týdnu kromě soboty. Letadlo bude mít kapacitu do 50 míst. V současnosti z Brna do Německa žádná letadla nelétají. 

   

Na spojení s Mnichovem se dohodlo Letiště Brno jako provozovatel krajského mezinárodního letiště v městské části Tuřany ve spolupráci s Jihomoravským krajem a leteckým dopravcem BMI Regional a společností Lufthansa. "Linka začne fungovat ještě letos. Let bude trvat necelou hodinu a v Mnichově na něj navazuje více než 100 leteckých spojů po Evropě i mimo Evropu do dvou hodin od příletu z Brna," uvedl Hašek. 

 

   

Podle něj kraj čekal na takové spojení několik let. "Nová linka otevírá úplně nové možnosti rozvoje našeho regionu v řadě oblastí, ať už je to turistika, byznys, výstavnictví a další odvětví," doplnil Hašek. O letišti a dalších uvažovaných spojích jedná průběžně s primátorem Brna Petrem Vokřálem (ANO). Podle Vokřála by mohlo Brno na linku přispět 10 až 15 miliony korun s tím, že až by byla soběstačnější, peníze by se použily na další zamýšlené spoje do jiných států. Město také plánuje založit společnost, která by napomáhala rozvoji letecké dopravy z Brna. 

   

Předseda představenstva společnosti Letiště Brno Jiří Filip ČTK k projektu řekl, že zřizovatel linky před jejím vytvořením udělal podrobný průzkum, nejen v Brně, ale i na jižní Moravě, na Vysočině, v Olomouckém i Zlínském kraji. Podle něj novou linku využijí nejen podnikatelé, ale například i vědci působící v mezinárodních projektech v této části ČR. 

 

Filip připomněl, že až dosud museli podnikatelé či vědci mířící z Brna do různých destinací za obchodem či na odborná setkání využívat letiště ve Vídni či Praze. Pokud bude linka Brno-Mnichov téměř vždy plná, letadla na ní ročně přepraví asi 40.000 cestujících. Z českých letišť má spojení s Mnichovem pouze Praha vzdálená od Brna 200 kilometrů. Nejbližší letiště s pravidelnými leteckými linkami do Mnichova je ve Vídni. 

   

Brněnské letiště je druhé největší v republice a využívají je především pasažéři charterových letů na dovolené. Loni letiště odbavilo téměř 487.000 pasažérů. Pravidelné letecké linky létají z Brna do Londýna a nizozemského Eindhovenu. Linka do Moskvy je pozastavena a jedná se o její obnově. 

   

Podrobnosti k nově připravované lince Brno-Mnichov zveřejní představitelé Letiště Brno, provozovatele i Jihomoravského kraje do dvou týdnů. 

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka