Airbus otevírá svou první továrnu v USA

14.09.2015

První továrna evropské skupiny pro leteckou techniku Airbus Group ve Spojených státech bude jejím nejefektivnějším závodem na světě. Továrna, která se dnes slavnostně otevře ve městě Mobile ve státě Alabama, bude schopna vyrábět do roku 2018 až osm letadel měsíčně, sdělila skupina v neděli.Nový závod bude zpočátku produkovat čtyři letouny měsíčně. Airbus ale bude moci jeho kapacitu zvýšit pouhým zvětšením počtu směn, uvedli činitelé společnosti.

 Nová továrna je podle agentury Reuters potenciální hrozbou americkému konkurentovi Boeingu. Obě společnosti nyní vyrábějí 42 svých nejprodávanějších úzkotrupých letounů měsíčně a plánují v příštích letech jejich produkci výrazně zvyšovat, aby byly schopny vyřídit nahromaděné zakázky.Boeing soustředí produkci úzkotrupých letounů 737 v jediné továrně v Rentonu ve státě Washington a plánuje tempo tamní výroby do tří let zvýšit na 52 měsíčně. Airbus chce produkci konkurenčních strojů rodin A320 posílit na 50, může ale vedle závodu v USA využít i továren v Německu, Francii a Číně.Závod v Mobile bude dodávat letouny severoamerickým leteckým společnostem. Airbus si díky vlně zakázek od těchto přepravců v posledních letech zdvojnásobil podíl na trhu Spojených států na 40 procent.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka