Díl I. - Předletová prohlídka

03.11.2009

Před každým letem, je nejdříve třeba provést předletovou prohlídku. Pojďme si společně projít základní body předletové prohlídky u letounu Cessna 172.

Jako velitel letounu, budete mít konečnou pravomoc rozhodnout, zda je letoun způsobilý k letu. Během výcviku vás instruktor seznámí s postupem předletové prohlídky, s komponenty které mají být prověřeny a způsobem jak určit zda je letoun letuschopný. V letové příručce je uveden přesný postup letové prohlídky pro daný letoun. Pokud během prohlídky narazíte na problém, je nezbytné zvážit, zda je letoun letuschopný či nikoliv a popřípadě provést odstranění problému. V některých případech je nezbytné na pomoc přivolat leteckého mechanika, se kterým můžete daný problém konzultovat.

Před zahájením samotné prohlídky je nezbytné provést kontrolu dokumentů letounu. Kontrolou palubního deníku a potvrzení o uvolnění do provozu prověříme, zda na letounu byla provedena požadovaná údržba a splněny požadavky a nařízení pro zachování letové způsobilosti. Nařízení pro zachování letové způsobilosti (Airworthiness directives – AD) obsahují korekce nebezpečných vlastností letounu, motoru nebo vybavení nalezené při provozu letounu.

 Následující postup předletové prohlídky je uveden pouze jako příklad a je postupem pro Cessnu 172, při předletové prohlídce postupujte vždy přesně podle letové příručky pro daný letoun.

KABINA

 

Po kontrole dokumentů:

 

 

 

 

 

 

 

 

Během předletové prohlídky kontrolujte mimo jiné celkový stav letounu, jeho povrchu, nýty a šrouby. (Poškození trupu například zvlnění může být známkou poškození vnitřní konstrukce letounu.)

 

 

OCASNÍ PLOCHY

 

 

 

 

PRAVÉ KŘÍDLO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NOS LETOUNU

 

 

 

 

 

 

 

LEVÉ KŘÍDLO

 

 

FlyMag - Marek Babic

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka