K pátrání po pohřešovaném letadle MH370 se připojily i Maledivy

12.08.2015

Pátrání po pohřešovaném letadle malajsijských aerolinií, které loni i s 239 lidmi na palubě beze stopy zmizelo během letu z Kuala Lumpuru do Pekingu, se rozšířilo i na souostroví Maledivy. Malajsijský ministr dopravy dnes oznámil, že na ostrovy v Indickém oceánu vyšle tým expertů, kteří by měli prozkoumat nalezené předměty a posoudit, zda jde o trosky zříceného letounu Boeing 777. Už koncem července se našly na francouzském ostrově Réunion zbytky letadla, které podle malajsijských úřadů pocházejí právě z pohřešovaného boeingu.


Záhadu týkající se osudu letadla, které zmizelo z leteckých radarů 8. března 2014, už přes rok intenzivně řeší odborníci z několika zemí. Ti zatím došli jen k závěru, že stroj z dosud nejasných příčin nejspíš havaroval a spadl na neznámém místě do moře. Pátrání v odlehlé části Indického oceánu, kde se podle výpočtů stroj zřejmě zřítil, nepřineslo žádné výsledky. Prvními hmatatelnými důkazy o havárii mohou být trosky nalezené na Réunionu: kus křídla vyplavený na břeh tohoto ostrova podle malajsijských úřadů zcela jistě pochází z havarovaného stroje na lince MH370, francouzští experti ale závěry svých analýz ještě nezveřejnili.

 

 

Malajsie požádala po nalezení údajných trosek na Réunionu o spolupráci i další země v regionu. Do pátrání se zapojily úřady na ostrově Mauricius, podobný postup zvažují například i na Madagaskaru, Komorách či Seychelách.

 

"Sbíráme všechny neidentifikované předměty a uchováváme je ve skladu tak, aby se k nim malajsijské úřady mohly dostat, podrobit je analýze a zjistit, zda pocházejí z pohřešovaného letadla," uvedl v prohlášení úřad maledivské vlády. "My sami analýzy provádět nebudeme, posíláme ale fotografie nalezených předmětů a čekáme na odezvu," stojí dále v dokumentu.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Odpovědět

Datum : 06.10.2017 13:00, Vložil : air jordan 11 retro

nike air max,cheap nike air max, air jordan 11 retro http://www.airjordan4shoes.org/

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka