U Val. Meziříčí se uskuteční aviatický den se show Martina Šonky

08.07.2015

Na letišti v Poličné u Valašského Meziříčí se v sobotu uskuteční aviatický den se show pilota světové série Red Bull Air Race Martina Šonky. K vidění bude řada výjimečných leteckých modelů, připravena je i recesistická "rekonstrukce" letecké bitvy o pálenicu, sdělila mluvčí valašskomeziříčské radnice Renata Votrubová.

 

Pořadatelé akci připravili prvním rokem. "Chtěli jsme Valmezákům připravit opravdu parádní leteckou lahůdku, ten nápad se nám honil v hlavě řadu let," uvedl spoluorganizátor Dan Jícha z Valašského leteckého klubu.

 

 

Hlavní hvězdou bude Martin Šonka, který je také mistrem Evropy a České republiky v letecké akrobacii v kategorii Unlimited. "Získat tuto leteckou hvězdu bylo velmi obtížené. Jsem rád, že se to povedlo," uvedl starosta Valašského Meziříčí Robert Stržínek (ANO).

 

Na letišti budou také k vidění více než třímetrové repliky historických aeroplánů z doby první světové války, soutěžní makety poválečných strojů i maketa stíhačky MIG-15 poháněná proudovým motorem. Připravena je také "Rekonstrukce letecké bitvy o pálenicu" v podání recesistické skupiny Výzkumného ústavu Valašského letectva.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka