USA vyšetřují možnou nekalou cenovou spolupráci aerolinek

02.07.2015

Americké ministerstvo spravedlnosti vyšetřuje možný cenový kartel mezi domácími aerolinkami. Informovala o tom ve středu agentura AP, podle níž úřad požádal letecké společnosti o poskytnutí informací souvisejících s podezřením na nezákonnou dohodu ovlivňující výši cen. Zpráva o vyšetřování srazila ceny akcií leteckých společností až o čtyři procenta.


"Vyšetřujeme možnou nezákonnou koordinaci mezi některými aerolinkami," potvrdila AP mluvčí ministerstva Emily Pierceová, aniž by jmenovala některé ze společností, které si údajně nekalými praktikami pomáhaly ke zvyšování cen letenek.

 

 

Na americkém trhu se v posledních letech odehrála série fúzí a nákupů, která ponechala kontrolu nad více než čtyřmi pětinami prodaných letenek společnostem American Airlines, Delta Air Lines, Southwest Airlines a United Airlines. Těmto aerolinkám se díky této situaci podařilo zbavit se prodělečných letů, efektivněji plnit svá letadla pasažéry a dosáhnout vyšších cen letenek. Ministerstvo nyní zkoumá, zda toho nedosáhly v rozporu se zákonem.

 

Mluvčí United Airlines agentuře Reuters potvrdil, že už společnost obdržela žádost úřadu o informace a že jí vyhoví.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka