Aerolinky Wizz Air otevřely v Košicích svou základnu

06.06.2015

Maďarské nízkonákladové aerolinie Wizz Air dnes otevřely na letišti v Košicích svou první základnu na Slovensku. Druhé největší letiště v zemi pod Tatrami si od tohoto kroku slibuje nárůst počtu cestujících. Wizz Air umístily na košické letiště jeden stroj Airbus A320.
   

Spolu s otevřením nové základny, díky které vzniklo více než 20 pracovních míst, aerolinky zavádějí dvě nové linky z Košic, a to na letiště Milán-Bergamo a Doncaster-Sheffield. Firma už dosud provozovala linku z Košic do Londýna na letiště Luton. Největší nízkonákladový přepravce ve střední a východní Evropě tak bude z Košic provozovat 14 letů týdně.

 


   

Wizz Air loni přepravil 15,8 milionu cestujících, což bylo o 17 procent více než v předchozím roce. Aerolinky nabízejí lety i z Prahy a Brna.
   

Košické letiště loni odbavilo 356.750 cestujících, proti předchozímu roku je to nárůst o polovinu. Do Košic létají i České aerolinie (ČSA) na linkách z Prahy, letos v květnu ČSA otevřely letecké spojení mezi Košicemi a ukrajinským Kyjevem.
   

Juraj Toth z marketingového oddělení košického letiště ČTK řekl, že letos by podle odhadu mohlo branami letiště projít 400.000 pasažérů.
   

Základnu na Slovensku už si letos zřídil také irský nízkonákladový dopravce Ryanair. Letadla umístil na bratislavské letiště M.R. Štefánika, kde byl loni největším leteckým přepravcem. Zřízení základny umožnilo Ryanairu nabízet ranní lety z Bratislavy a naopak večerní přílety do slovenské metropole.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka