Bratislavské letiště vybavilo nejvíce pasažérů za poslední roky

09.04.2015

Bratislavské letiště M.R.Štefánika zaznamenalo v prvním letošním čtvrtletí nejvyšší počet odbavených cestujících za poslední roky. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnilo největší slovenské letiště. Od ledna do konce března letiště odbavilo 215.419 cestujících, což oproti stejnému období minulého roku představuje nárůst o 32 procent. 

   

"Je to nejlepší první kvartál od doby, kdy svou činnost ukončila společnost SkyEurope," komentoval výsledky předseda představenstva letiště Ivan Trhlík. Nízkonákladové aerolinky SkyEurope, které v minulosti patřily k největším dopravcům na letišti v Bratislavě, zkrachovaly v roce 2009. 

 

   

Na pravidelných linkách vybavilo letiště v prvním čtvrtletí meziročně o čtvrtinu více pasažérů. Na tomto nárůstu se podílel zejména irský nízkonákladový dopravce Ryanair, který dříve v tomto roce otevřel v Bratislavě svou další základnu a kterému na bratislavském letišti přibylo ve srovnání s minulým rokem téměř 40 procent cestujících. Pětiprocentní nárůst počtu odbavených pasažérů na letišti zaznamenaly České aerolinie, jež provozují linku z Prahy přes Bratislavu do Košic. 

   

Výsledky z prvního čtvrtletí podle Trhlíka potvrzují předpoklady, že po předchozím snižování počtu odbavených cestujících, trvajícímu nepřetržitě šest let, dojde letos na letišti k obratu. Loni branami letiště s roční kapacitou pět milionů pasažérů prošlo takřka 1,36 milionu lidí. 

   

Bratislavské letiště je dlouhodobě ve stínu nedalekého vídeňského letiště, které nabízí mnohem více pravidelných leteckých spojení. Vídeňské letiště odbavilo loni rekordních 22,5 milionu cestujících. 

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka