Boeing ve čtvrtletí překonal Airbus v objednávkách i dodávkách

08.04.2015

Americký výrobce letadel Boeing překonal v prvním čtvrtletí svého evropského konkurenta Airbus v počtu získaných čistých objednávek na letadla i v počtu dodávek letadel. Dodávky Boeingu byly dokonce rekordní. Vyplývá to z údajů, které dnes firmy zveřejnily. 

   

Za leden až březen Airbus získal celkem 121 objednávek na letadla, Boeing 116. Po odečtení zrušených objednávek však počet čistých zakázek Airbusu činí jen 101, zatímco Boeingu 110. 

 

   

Airbus zákazníkům dodal v prvním čtvrtletí 134 letadel, včetně čtyř obřích letounů A380. Počet dodávek klesl ze 141 letadel v prvním čtvrtletí loni. Dodávky Boeingu naopak stouply o 23 kusů na 184 letadel. 

   

První čtvrtletí obvykle patří k nejslabším pro nové objednávky letadel, ale i v případě dodávek. Dodávky obvykle během roku zrychlují a svého vrcholu dosahují v posledních třech měsících. 

   

Airbus loni překonal Boeing v počtu nových objednávek, když získal celkem 1456 čistých objednávek. Počet čistých objednávek Boeingu činil 1432. Obě firmy naznačily, že letos čekají oslabení, napsala agentura Reuters. 

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka