Kvůli stávce leteckých dispečerů ve Francii zrušeny stovky letů

08.04.2015

Francouzské aerolinie Air France a další letecké společnosti zrušily stovky letů kvůli stávce zaměstnanců řízení letového provozu ve Francii. Francouzský odborový svaz SNCTA vyhlásil stávku na dnešek a na čtvrtek. Podle francouzského Úřadu pro civilní letectví (DGAC) bude dnes ve Francii zrušeno zhruba 40 procent letů. 

   

Pražské Letiště Václava Havla zatím žádné lety v souvislosti se stávkou francouzských dispečerů rušit nemuselo. ČTK to řekl Michal Řehořek z tiskového oddělení letiště. 

 

   

Air France oznámily, že dnes zruší zhruba 40 procent letů na střední vzdálenosti z a na pařížské letiště Charlese de Gaullea, zhruba 70 procent letů z a na další pařížské letiště Orly a přibližně 40 procent odletů a příletů z jiných francouzských letišť, vyplývá ze sdělení na jejich internetové stránce. Případné změny ve čtvrtečním letovém řádu aerolinky oznámí během dneška. 

   

Nízkonákladové aerolinie Ryanair oznámily, že kvůli stávce byly dnes nuceny zrušit více než 250 letů. Nevyloučily přitom další změny v průběhu dnešního dne. 

   

Odborový svaz SNCTA zastupuje zhruba 41 procent ze 4000 zaměstnanců řízení letového provozu ve Francii. Svaz na internetovém blogu podle agentury Reuters uvedl, že stávka je namířena proti "nepřesným" návrhům státních zaměstnavatelů týkajících se podmínek práce a důchodových programů, a požaduje další jednání. Dispečery vyzval, aby ustali v činnosti rovněž od 16. do 18 dubna a od 29. dubna do 2. května, napsala agentura AFP.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka