Letecký dopravce AirBerlin začíná ode dneška létat do Prahy

13.03.2015

Německý letecký dopravce AirBerlin rozšíří od 13. dubna 2015 svoji síť destinací o Prahu. Mezi Letištěm Václava Havla Praha a berlínským letištěm Tegel bude aerolinka provozovat dvacet spojů týdně. Ve všední dny bude mezi oběma městy létat s frekvencí třikrát denně, o víkendu bude zajišťovat pět spojů. Cestujícím z Prahy přinese nová linka nejen komfortní spojení s Berlínem, ale i možnost využít navazujících letů v rámci sítě 150 destinací, do kterých AirBerlin létá. 


„AirBerlin vytvoří pro cestující z Prahy další možnosti spojení se vzdálenějšími místy jako je Abu Dhabi, Chicago či Moskva, nebo s destinacemi na severu Evropy,“ komentoval přínos nové linky Jiří Vyskoč, ředitel pro letecký obchod Letiště Praha, a. s., a dodal: „V současné době mezi Prahou a Berlínem cestuje ročně okolo 13 tisíc cestujících v jednom směru. Očekáváme, že AirBerlin v prvním roce provozu přepraví mezi oběma metropolemi asi 41 tisíc cestujících.“ 

 

 

Zájemci mohou už v těchto dnech kupovat letenky na některý ze spojů Praha – Berlín s odlety z Prahy v 6:10, 10:40 nebo v 19:30 či a v opačném směru Berlín – Praha v časech 7:50, 17:45 nebo 21:05. Provoz bude zajištěn letounem typu Saab 2000 s kapacitou 50 míst.  

 

Společnost AirBerlin je jedním z předních evropských leteckých dopravců a druhou největší leteckou společností v Německu. V roce 2014 přepravila více než 31,7 milionu cestujících.

 

Zdroj: tisková zpráva AirBerlin, letiště Praha, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka