SAE pozastavily kvůli palbě na jedno své letadlo lety do Bagdádu

28.01.2015

Kvůli bezpečnostním důvodům zakázala Agentura civilní letecké dopravy Spojených arabských emirátů lety do Bagdádu. Stalo se tak kvůli pondělnímu incidentu, kdy bylo jedno civilní letadlo zasaženo střelbou z malých zbraní. Nikdo nebyl zraněn a pasažéři mohli vystoupit z letadla normální cestou. Celý incident se stále vyšetřuje. 

 

Agentura civilní letecké dopravy Spojených arabských emirátů zakázala z bezpečnostních důvodů lety do Bagdádu kvůli pondělnímu incidentu, při němž bylo jedno z letadel emirátů zasaženo palbou v blízkosti irácké metropole. Šlo o civilní stroj, jehož trup byl při střelbě porušen. Nikdo neutrpěl zranění a pasažéři po přistání mohli vystoupit normální cestou. 

   

Dopravní společnost FlyDubai oznámila, že její letadlo bylo poškozeno palbou malých zbraní. Incident se vyšetřuje, stroj musel zůstat v Bagdádu. 

   

Podobně se rozhodly i další letečtí dopravci SAE. "Společnost Emirates potvrzuje, že přerušila z bezpečnostních důvodů lety do Bagdádu a z něj. Opatření začalo platit 26. ledna a potrvá do odvolání," sdělil mluvčí těchto aerolinek. Tato společnost dále zajišťuje spojení do jihoirácké Basry a do Irbílu v iráckém Kurdistánu. 

   

Rozhodnutí se podřídila také společnost Etihad Airways. Aerolinky už kontaktovaly pasažéry, kterých se opatření týká, a snaží se pro ně najít náhradní způsob cesty. 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka