Záchranáři stále nedokázali vyzvednout trup havarovaného AirAsia

26.01.2015

I druhý pokus o vyzvednutí letadla ze dna Jávského moře selhal. Havarovaný letoun se zde snaží záchranáři vytáhnout z moře již několik dní. Kvůli nepříznivému počasí a silným mořským proudům se to ale nedaří. 

 

V Indonésii se dnes nepovedl ani druhý pokus vyzvednout ze dna Jávského moře trup havarovaného letounu Air Asia. Informovala o tom agentura AP. Záchrannému týmu se sice podařilo k vraku připevnit vzduchové vaky a lana, ta ale při zvedání praskla. Podle všeho za to může nepříznivé počasí a silné mořské proudy. 

 

   

"Nemůžeme bojovat proti přírodě. Jen doufáme, že se počasí změní a bude příznivější," uvedl mluvčí námořnictva Manahan Simorangkir. 

   

Vrak leží v hloubce 30 metrů a podle všeho stále skrývá mrtvá těla mnoha pasažérů. Zatím se podařilo najít ostatky 70 z celkem 162 obětí leteckého neštěstí, které se odehrálo loni koncem prosince. 

   

Letadlo zmizelo z radarů během letu z druhého největšího indonéského města Surabaya do Singapuru. Než byl se strojem přerušen kontakt, pilot oznamoval řídící věži, že se blíží k nebezpečným mrakům. Vyšetřovatelé po rozboru letových záznamů a nahrávek z pilotní kabiny vyloučili, že by za pád stroje mohli teroristé. Nyní se soustřeďují na možnou lidskou chybu či technické problémy letadla. Před pádem prý airbus při stoupání překročil rychlostní limit.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka