Wizz Airu roste zisk i počet cestujících

15.01.2015

Nízkonákladové aerolinky Wizz Air přepravily v loňském roce 15,8 milionu cestujících, což bylo o 17 % více než v roce loňském. Aerolinky mají v plánu rozšíření své flotily a sítě destinací do více zemí. Maďarský Wizz Air je největším nízkonákladovým přepravcem ve střední a východní Evropě. Společnost vykázala za finanční rok do konce března 2014 příjmy v hodnotě 28 miliard korun. Čistý zisk pak byl 89 milionů eur.

 

Maďarské nízkonákladové aerolinky Wizz Air přepravily loni 15,8 milionu cestujících, o 17 procent více než v předchozím roce. Oznámil to dnes generální ředitel společnosti József Váradi. Letos chtějí aerolinky pokračovat v rozšiřování své flotily a sítě destinací, kam létají. To by mělo dál zvýšit počet cestujících, řekl Váradi.

 

Na konci loňského roku Wizz Air létal na 355 trasách do 106 destinací ve 37 zemích, včetně České republiky. Společnost má celkem 54 letadel Airbus A320, napsala agentura MTI.

 

 

Wizz Air začal létat před deseti lety a nyní je největším nízkonákladovým přepravcem ve střední a východní Evropě. Jeho podíl na trhu v regionu činí zhruba 38 procent. Firma vydělává, zatímco tradiční lokální letecké společnosti v posledních letech bojují o přežití či zkrachovaly.

 

Společnost za finanční rok do konce března 2014 vykázala příjmy v sumě jedné miliardy eur (28 miliard Kč) a její čistý zisk dosáhl 89 milionů eur. Aerolinky mají celkem 18 provozních základen ve střední a východní Evropě, včetně Prahy a Brna. Zdroj

 

Zdroj: ČTK, foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka