I druhá černá skříňka ze zříceného AirAsia se našla

12.01.2015

Potápěči vytáhli jednu z černých skříněk ze zříceného letounu AirAsia. Budou převezeny do Jakarty k analýze, která by mohla trvat až měsíc. Jedna z teorií říká, že airbus pravděpodobně před pádem do moře explodoval kvůli velké změně tlaku vzduchu. 

 

Potápěči dnes vytáhli z moře druhou černou skříňku letadla AirAsia, které se zřítilo před více než dvěma týdny v Jávském moři se 162 lidmi na palubě. Uvedla to indonéská zpravodajská stanice MetroTV s odvoláním na činitele ministerstva dopravy. 

 

Záznamník pro nahrávání komunikace v pilotní kabině byl nalezen nedaleko místa, kde potápěči v pondělí vyzvedli černou skříňku nahrávající letové údaje.

 

Záznamník se nyní nachází na palubě lodi indonéského námořnictva. Očekává se, že bude přepraven do hlavního města Jakarty k analýze, uvádí se ve zprávě, ze které citovala agentura Reuters. Vyšetřovatelům ale může trvat až měsíc, než dokončí analýzu údajů z letových záznamníků. 

 

 

Z Jávského moře se zatím podařilo vylovit 48 mrtvých těl. Členové pátracích týmů předpokládají, že další těla zůstala stále ještě připoutaná na sedačkách v trupu letadla. Čím později budou těla vyzdvižena, tím těžší bude identifikace obětí. To znamená další zoufalé čekání pro rodiny cestujících, kteří své blízké chtějí alespoň důstojně pohřbít. Téměř všichni cestující a členové posádky byli z Indonésie. 

 

V ještě horší situaci ale jsou příbuzní cestujících z letadla společnosti Malaysia Airlines, které za záhadných okolností zmizelo před deseti měsíci s 239 osobami na palubě. Letoun Boeing 777 na trase z Kuala Lumpuru do Pekingu změnil směr a zmizel. Pátrání po něm zatím nepřineslo jedinou stopu. 

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka