Černé skříňky z letounu Air Asia údajně zachytily pátrací týmy

09.01.2015

Signál z černých skříněk z letounu Air Asia, který se po Vánocích zřítil u ostrova Borneo, pravděpodobně zachytily pátrací týmy. Ty se nyní připravují na zvednutí ocasní části stroje. Záchranářům se také podařilo z moře vyzvednout 41 těl obětí nehody z celkových 162 lidí na palubě. 


Pátrací týmy zachytily možné signály z černé skříňky letounu společnosti Air Asia, který se 28. prosince zřítil cestou z indonéského města Surabaya i se 162 lidmi na palubě. Řekl to dnes agentuře Reuters vyšetřovatel Santoso Sayogo z indonéské komise pro bezpečnost dopravy. 

 

Let QZ8501 zmizel z radarů ani ne v polovině letu z druhého největšího indonéského města do Singapuru. Nikdo ze 162 lidí na palubě nepřežil. 

 

Indonéské pátrací týmy se nyní připravují na vyzvednutí ocasní části stroje pomocí nafukovacích zařízení připevněných na vrtulníky. Ocas letadla už ve středu lokalizoval podmořský robot. Právě v zadní části letadla bývají umístěny takzvané černé skříňky, které by mohly objasnit příčinu katastrofy. 

 

 

Podle Saygoa se zdá, že černá skříňka už není v ocasní části letounu. 

 

Pátracím týmům se podařilo vyzvednout 41 těl obětí, většinou indonéských pasažérů a členů posádky. Předpokládá se, že mnoho dalších je stále připoutáno k sedadlům v trupu stroje. Do pátrání po dalších troskách letadla je zapojeno 30 plavidel z různých zemí. 

 

Příčiny neštěstí ještě nebyly zjištěny. Než byl se strojem přerušen kontakt, pilot oznamoval řídící věži, že se blíží k nebezpečným mrakům. Kvůli hustému provozu však nedostal povolení vystoupat do větší výšky. Záchranáři předpokládají, že námraza pak způsobila výpadek motorů.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Kdo kohko zachytil?

Odpovědět

Datum : 10.01.2015 13:21, Vložil : Petr

Skříňky zachytily pátrací tým, nebo to bylo obráceně - pátrací tým zachytil skříňky??? Ach ten češtin dostává na frak...

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka