Boom v počtu letadel pokračuje, Boeing slaví rekord

07.01.2015

Americký Boeing stanovil nový roční rekord v počtu vyrobených a dodaných letadel pro celý letecký průmysl. Loni dodal zákazníkům 723 letadel. Třetí rok po sobě tak předčil v dodávkách svého konkurenta evropskou společnost Airbus. Ani ta si ale nevede špatně a podle neoficiálních informací firma dodala loni také svůj rekordní počet letadel. Například v roce 2013 vyrobila o pouhých 22 strojů méně než Boeing. 

 

Americký výrobce letadel Boeing loni dodal zákazníkům 723 letadel, a stanovil tím nový roční rekord pro celý letecký průmysl. Boeing tak už třetí rok po sobě předčil v dodávkách svého evropského konkurenta Airbus a udělal si také nový rekord v zakázkách. Plyne to z dnešní zprávy společnosti. 

 

Své dodávky Boeing zvýšil proti předloňskému rekordu o plných 75 strojů. Firma získala celkem 1550 nových zakázek a po odečtení zrušených kontraktů počet potvrzených objednávek činil 1432. Byl to nový rekord v historii firmy a o 77 zakázek víc než v roce 2013. 

 

 

Zatímco v dodávkách Boeing podle analytiků jasně vítězí, v zakázkách zatím tradiční souboj obou gigantů ještě rozhodnutý není. Airbus údaje za loňský rok oznámí 13. ledna. 

 

Zdroj z Airbusu dnes agentuře Reuters řekl, že firma loni dodala zákazníkům další rok po sobě rekordní počet letadel a v nových zakázkách by měl být rok 2014 "jedním z nejlepších v historii". V roce 2013 Airbus předal zákazníkům 626 letounů, Boeing ale zvládl dodat o 22 strojů více. 

 

Evropský výrobce předloni získal po odečtení zrušených zakázek objednávky na rekordních 1503 strojů, což je dosavadní rekord v historii odvětví. Airbus oficiálně plánoval, že loni uskuteční zhruba stejný počet dodávek zákazníkům jako předloni a že počet jeho čistých zakázek bude vyšší než počty dodávek. 

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka