Akcie Ryanairu vystoupily na rekord díky růstu počtu cestujících

06.01.2015

Na nový rekord vystoupaly akcie nízkonákladové společnosti Ryanair. Hlavním důvodem byl růst počtu cestujících již druhý měsíc za sebou. Například v prosinci společnost přepravila šest milionů lidí a je největším nízkonákladovým přepravcem v Evropě. 


Akcie irské nízkonákladové společnosti Ryanair dnes vystoupily na nový rekord. Reagovaly tak na sdělení, že počet cestujících s touto společností se v prosinci už druhý měsíc za sebou zvyšoval. Prázdných sedadel naopak oproti situaci před rokem ubylo, přestože se firma rozhodla zvýšit počet letadel. 

 

 

Ryanair je největším nízkonákladovým přepravcem v Evropě. V prosinci s touto společností letělo přes šest milionů lidí, což byl meziroční nárůst o zhruba 20 procent. Firma to zdůvodnila mimo jiné snahou prodat víc letenek a zlepšením služeb zákazníkům. Právě kvůli sporné kvalitě služeb aerolinky v minulosti čelily ostré kritice. 

 

Akcie společnosti se dnes na burze v Dublinu prodávaly až za zhruba 10,1 eura za kus, což představovalo nárůst o skoro tři procenta. Později růst zmírnily a obchodování uzavřely se ziskem 0,9 procenta na 9,91 eura. Za poslední rok si akcie firmy připsaly kolem 50 procent. 

 

Snaha o lepší přístup k zákazníkům má podle analytiků oslovených agenturou Reuters na výkonnost firmy větší vliv než nižší ceny ropy. Levnější ropa aerolinkám obecně přináší užitek. 

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka