Kvůli skandálu s oříšky bude Čoová zatčená

31.12.2014

Bývalá víceprezidentka společnosti Korean Airlines Heather Čoová bude za skandál s oříšky zatčená. Povolil to soud v Soulu. Může skončit ve vězení až na šest měsíců, i když ještě nebyla obviněna z trestného činu. 

 

Bývalá viceprezidentka letecké společnosti Korean Air, která zdržela start letadla kvůli sáčku s makadamskými oříšky, smí být zatčena. Povolil to dnes soud v Soulu, informovala agentura AP. 

 

Heather Čoová, dcera ředitele společnosti Korean Air, si získala nechvalnou slávu díky takzvanému oříškovému skandálu, kdy jí personál letadla při startu z newyorského Kennedyho letiště nabídl makadamské oříšky nikoliv na talířku, ale v sáčku. Čoová si přála výměnu vedoucího palubní posádky, kterého také ponižovala, a letadlo se muselo vrátit ze startovací dráhy k nástupní bráně. Krátce poté, co incident vyšel najevo, se funkce ve firmě vzdala. 

 

 

Agentura AP připomíná, že Čoová ještě nebyla obviněna z žádného trestného činu, ale podle jihokorejských zákonů může být až na šest měsíců zatčen ten, u koho hrozí, že by mohl uprchnout nebo ničit důkazy. Soud v Soulu dnes dospěl k závěru, že v případě Čoové tomu tak je. Soud dal svolení i k zatčení jiného vysoce postaveného představitele Korean Air, který je podezřelý, že na zaměstnance aerolinií tlačil, aby oříškový skandál zamlčeli. 

 

Skandál, který Čoová ztropila, podle mnohých Jihokorejců poškodil pověst země po celém světě. Je to pro ně příklad kritizované praktiky, kdy velké firmy ovládají rodinné klany. Kromě Heather Čoové se do vedoucích pozic v Korean Air dostali i její dva sourozenci. Kritiku si v případě oříškového skandálu vysloužili i zástupci ministerstva dopravy, kteří se prý snažili rodinu Čoových chránit. Většina z úředníků, kteří se podíleli na vyšetřování skandálu, v minulosti sama pracovala v Korean Air, největší jihokorejské letecké společnosti. 

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka