Boeing předpovídá obrovskou poptávku po pilotech. Chybět jich má přes půl milionu

29.12.2014

Přes půl milionu pilotů bude v následujících 20 letech potřeba. A k tomu i skoro 600 tisíc techniků údržby. Tuto prognózu zveřejnil Boeing. Důvodem je neustálé rozrůstání leteckého průmyslu a úbytek studentů leteckých škol kvůli neustálému zvyšování požadavků na piloty, vysoké ceně studia a nízkým nástupním platům v prvním zaměstnání. 

 

Boeing předvídá enormní potřebu nových pilotů v dalších dvaceti letech, uvedl deník The Seattle Times. Celosvětová poptávka by se měla pohybovat přes půl milionu nových komerčních pilotů a přes půl milionu techniků údržby.  Hlavním důvodem této obrosvké poptávky je boom leteckého průmyslu, kdy čím dál více lidí využívá leteckou dopravu po celém světě, a současný úbytek studentů leteckých škol. 

 

 

Více prezidentka společnosti Boeing Sherry Carbary řekla, že v USA je v současnosti poptávka a nabídka pilotů víceméně v rovnováze, ale problém by mohl a pravděpodobně i nastane v budoucnosti, hlavně ve velkých a rychle se rozvíjejících zemích. 

 

 

To se v miulosti už stalo. Například v květnu musela nízkonákladová společnost v Japonsku zrušit množství letů kvůli nedostatku pilotů. A v poslední době hlásí i letecké školy úbytek studentů, kteří se bojí vysokých poplatků za studium a nízkého nástupního platu u leteckých regionálních společností. 

 

Problém může být i v nových pravidlech, které musí mladí piloti splnit. Například v USA musí podle Federálního leteckého úřadu první pilot odlétat místo 250 hodin nově 1 500 hodin. To znamená obrovský problém pro aerolinky, protože doba vycvičení pilota se tak mnohem více prodlužuje.

 

Do budoucnosti se potřeba pilotů bude ještě zvyšovat. Jenom v Asii bude potřeba 216 tisíc pilotů, v Evropě 94 tisíc a v Severní Americe 88 tisíc pilotů.  

 

Zdroj: Seattle Times, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka