Ostravské letiště v Mošnově má letos o 15 % více pasažérů

28.12.2014

Letišti Leoše Janáčka v Ostravě letos přibylo zhruba 15 procent cestujících. Podíl má i irský Ryanair, který přepravil na lince do Londýna okolo 40 tisíc pasažérů. Celkově letiště přepravilo v roce 2014 okolo 300 tisíc lidí. 

 

Letišti Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově na Novojičínsku letos přibylo zhruba 15 procent cestujících. Přesná čísla ještě letiště nemá, ale počet pasažérů se blíží 300.000. Řekl to ředitel letiště Pavel Schneider. Loni přepravilo letiště 259.167 lidí, což bylo o desetinu méně než v předchozím roce. 

 

Na zvýšení počtu cestujících mají podle Schneidera podíl irské nízkonákladové aerolinky Ryanair, které přepravily do Londýna nebo z Londýna okolo 40.000 pasažérů. To je počet, který při zavedení linky v roce 2013 deklarovaly. Zvýšil se ale počet cestujících i na dalších letech. 

"Šly nahoru chartery, šla nahoru Praha. Cestující se na tuto linku vracejí," řekl Schneider. 

 

Další cestující by podle něj mohlo letišti přinést napojení na železnici, jehož stavba tento měsíc skončila. Ostrý provoz na nové trati začne příští rok 13. dubna. Schneider řekl, že se díky tomu letišti rozšíří spádová oblast. Letiště získá napojení nejen na českou, ale i na polskou železnici, díky tomu by pak mohlo jeho služeb využívat více Poláků. 

 

V příštím roce letiště čeká zvýšený zájem cestujících hlavně v souvislosti s velkými akcemi, například mistrovstvím světa v ledním hokeji, které se uskuteční v květnu. "Víme, že je eminentní zájem Ruska a Finska, hlavně těchto států, během těch 14 dnů, o přímé lety z Helsinek a Moskvy do Ostravy," řekl ředitel letiště. Mnoho fanoušků z ciziny podle něj přinese prospěch nejen letišti, ale celému regionu, protože nepřiletí na jeden zápas, ale v kraji určitě stráví několik dní. 

 

Z ostravského letiště nyní létají pravidelné přímé linky jen do Prahy a Londýna. V letní sezoně se z Mošnova létá také do Paříže a turistických destinací zejména ve Středomoří. 

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka