Aféra makadamových oříšků: Dědičce Korean Air hrozí zatčení a žaloba

25.12.2014

Kvůli špatně naservírovaným makadamovým oříškům ztropila dědička a bývalá víceprezidentka Korean Air Heather Čoová scénu. Přála si výměnu vedoucího palubní posádky a z toho důvodu se muselo letadlo vrátit ze startovací dráhy k nástupní bráně a nabralo zpoždění. Podle svědků měla i bít vedoucího palubní posádky palubním manuálem. Čoová po incidentu sice odstoupila ze své pozice, tím ale kauza nekončí. Jihokorejská prokuratura požádala o vydání zatykače na dědičku. 

 

Jihokorejská prokuratura dnes požádala o zatykač na dědičku letecké společnosti Korean Air (KAL) Heather Čoovou, která začátkem měsíce ztropila povyk kvůli špatně naservírovaným oříškům a způsobila tím zpoždění letadla KAL, v němž seděla. Podle prokuratury by se měla zodpovídat kromě jiného z porušení zákona o civilní letecké dopravě a zasahování do funkcí vedoucího palubní posádky. Také se vyšetřuje její údajné napadení nejméně jednoho člena posádky. Uvedly to zahraniční agentury. 

 

O žádosti nyní má rozhodnout soud. Zatykače se obvykle podle Reuters vydávají, když justice usoudí, že v průběhu vyšetřování hrozí útěk nebo falšování důkazů ze strany podezřelých. 

 

 

Čtyřicetiletou Heather rozhořčilo, když jí při startu letadla z newyorského letiště personál nenabídl makadamové oříšky. Po urgenci je sice přinesli, ale ne na talířku, nýbrž v sáčku. Čoová si přála výměnu vedoucího palubní posádky, takže se letadlo muselo vrátit ze startovací dráhy k nástupní bráně. Podle výpovědí svědků muže urážela, ponižovala a tloukla palubním manuálem. 

 

Čoová po incidentu, který vyvolal nevoli nejen v Jižní Koreji, rezignovala na svou dosavadní funkci viceprezidentky KAL a veřejně se omluvila. Podle justice to ale nestačí, protože pravděpodobně porušila zákon a možná i ohrozila bezpečnost letové dopravy. 

 

 

Terčem vyšetřovatelů se stali také představitelé společnosti KAL, které podezřívají ze získávání falešných výpovědí s cílem Čoovou ochránit. Dnes podle agentury AFP policisté zatkli jednoho zaměstnance ministerstva dopravy, který prozradil některé poznatky z vyšetřování vedoucím KAL. 

 

Zdroj. ČTK, Foto. Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka