ÚCL několikanásobně zdraží poplatky za zkoušky

23.12.2014

Pro zájemce o zkoušky PPL, ATPL a mnohé další se chystá změna v podobě zdražení poplatků u zkoušek. Od 1. února 2015 vstoupí v platnost nový ceník zkoušek a poplatků na ÚCL. Pro piloty to bude znamenat až několikanásobné zvýšení cen. Nová sazba ceníku zatím nebyla publikována oficiálně, ale důvěryhodné zdroje z ÚCL potvrzují toto zvýšení cen.

 

Změna tedy reálně bude vypadat tak, že za přihlášení na zkoušky PPL se bude platit od začátku příštího roku pět tisíc korun. Cena tak stoupne zhruba osmkrát oproti původní sazbě. Zdraží se i zkoušky ATPL, IR a CPL, také na pět tisíc korun. 

 

I vydání průkazu PPL, CPL a dalších bude dražší. Piloti za ně zaplatí tisíc korun. Za zápis do průkazu (noc, ICAO atd.) se bude platit sto korun. Dále budou změněny i ceny v letadlových knihách a další položky. 

 

 

V cenách za zkoušky jsou již zahrnuty i budoucí opravné termíny, tedy pokud někdo zaplatí pět tisíc korun a neudělá nějakou část zkoušky, tak pak již nebude platit další poplatky. Pokud někdo zkoušky neudělá celé a bude je opakovat od začátku, tak poplatky bude opět platit. Buď částku pěti tisíc korun nebo jednoho tisíce, podle druhu zkoušky.

 

Nové ceny vycházejí z úpravy vyhlášky na Ministerstvu financí ČR. Oficiálně bude celá změna vyhlášena v lednu na webových stránkách UCL

 

Zdroj: Redakce, Foto: FA

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

j

Odpovědět

Datum : 23.12.2014 22:58, Vložil : Honza

pilot nesere prachy...

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka