Elektrická volokoptéra může být budoucností civilní dopravy

19.12.2014

Nový způsob dopravy, volokoptéra, by mohla do budoucnosti přepravovat paražéry místo pozemní dopravy. Přišla s ní firma z Německa e-volo. Řízení stroje je velice jednoduché a jelikož je poháněn na elektřinu, je i ekologický. I proto má sympatie Evropské unie.

 

Nabíjí ji 100 kilová baterie a může letět okolo 70 kilometrů za hodinu. Celkově stroj váží 300 kilogramů. Jedinou nevýhodou je fakt, že vydrží létat pouze dvacet minut, uvedl zpravodaj CNN. Do budoucna však chtějí inženýři zvýšit výdrž na více než hodinu. 

 

Hlavní výhodou je ušetření místa oproti hromadné dopravě na silnicích. Například v obrovských velkoměstech jako je Sao Paulo, New York a další může být tato nová možnost dopravy velice vítaná. Nehledě na to, že populace v těchto městech se bude pravděpodobně neustále zvyšovat.

 

 

Volokoptéra je létající stroj, který nemůže být klasifikován do žádné známé kategorie. Svým vzhledem připomíná helikoptéru, je poháněna čistě jen elektřinou. Je na ní upevněno 18 rotorů. Může jako helikoptéra přistávat i vzlétnout vertikálně. Podle autorů projektu bude na vzlet i přílet potřeba jenom pár čtverečních metrů.

 

Inženýři se snaží o to, aby byla volokoptéra již za několik let využívána běžně v civilním letectví. Německý tým by chtěl prodat první volokoptéru v roce 2015. 

 

 

Na videu je k vidění vzlet volokoptéry:


 

Zdroj: CNN, e-volo Foto: e-volo

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Odpovědět

Datum : 03.10.2017 01:55, Vložil : NIKE AIR PRESTO FLYKNIT

ADIDAS ULTRA BOOST 3.0,ADIDAS ULTRA BOOST UNCAGED, NIKE AIR PRESTO FLYKNIT http://www.rdqxo.com/

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka