Žádní leteční dopravci z Libye nesmějí operovat v EU

12.12.2014

V evropském vzdušném prostoru nyní nesmějí operovat žádní dopravci z Libye. Oznámila to dnes Evropská komise, která vydala aktualizovaný seznam leteckých dopravců zakázaných z bezpečnostních důvodů. Vývoj v této severoafrické zemi je podle EU takový, že tamní úřady nedokážou plnit závazky týkající se bezpečnosti civilního letového provozu. 

 

"Mojí prioritou je bezpečnost cestujících. O té se nedá vyjednávat, ale jsme připraveni pomoci libyjskému leteckému sektoru ve chvíli, kdy to situace dovolí," poznamenala eurokomisařka pro dopravu Violeta Bulcová. 

 

 

Aktualizovaný seznam zakázaných přepravců nyní obsahuje všechny aerolinie z celkem 21 zemí světa, celkem se zákaz týká 310 společností. Zcela zakázány jsou lety firem registrovaných v zemích jako je Afghánistán, Libérie nebo Súdán. S výjimkami mají zákaz společnosti z Kazachstánu, Kyrgyzstánu, Indonésie či Filipín. Celý seznam je zveřejněn na webu komise. 

 

Komise rozhodnutí založila na nedávném jednomyslném názoru Výboru EU pro leteckou bezpečnost, v němž jsou experti ze zemí unie, Norska, Islandu či Švýcarska. 

 

Zdroj. ČTK, Foto: Wiki

 

 

 

 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka