IATA: Aerolinkám se má zvýšit zisk. A to i díky ropě

10.12.2014

     
Klesající ceny pohonných hmot a lepší hospodářský růst umožní leteckým společnostem vytvořit v letošním roce souhrnný čistý zisk 19,9 miliardy dolarů (443,6 miliardy Kč). Oznámilo to dnes Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu (IATA), které tak o 1,9 miliardy dolarů zvýšilo svůj původní odhad.

 

IATA podle svých internetových stránek sdružuje zhruba 240 leteckých společností, které se na celosvětové letecké přepravě podílejí přibližně 84 procenty. Mezi členy sdružení patří i České aerolinie.

 

 

Úhrnný čistý zisk aerolinek bude růst i příští rok, kdy dosáhne 25 miliard dolarů, uvedlo dnes také sdružení. Aerolinkám budou pomáhat nižší ceny ropy. Za pohonné hmoty příští rok souhrnně vydají 192 miliard dolarů, tedy méně než 204 miliard USD, které očekávají v tomto roce.

 

"Vyhlídky v odvětví se zlepšují. Světová ekonomika nadále oživuje a příští rok by kvůli poklesu cen ropy měl tento vzestup posílit," uvedl v prohlášení generální ředitel IATA Tony Tyler.

 

Ropa na světových trzích zlevňuje od června. Cena severomořské ropy Brent od té doby klesla o zhruba 40 procent. V úterý se dostala až na 65,29 dolaru za barel, tedy nejníže za pět let.
   

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka