Venezuelan na letišti vtipkoval, že veze trhaviny. Za žert zaplatí dva miliony

02.12.2014

Téměř 90 tisíc dolarů (téměř dva miliony korun) jako náhradu škody zaplatí americkým úřadům venezuelský lékař, jehož žertovné tvrzení při nástupu do letadla v Miami, že veze trhaviny, vedlo k evakuaci části letiště. Uvedla to dnes agentura AFP. 

 

Šedesátiletý Manuel Alvarado koncem října krátce před nástupem do letadla na cestu ze Spojených států do Kolumbie řekl zástupci letecké společnosti Avianca, že přepravuje výbušniny. Stalo se tak při rutinním pohovoru, k němuž lékaře vyzval pracovník kolumbijské společnosti. 

 

 

Přestože ihned poté Alvarado zdůrazňoval, že jen žertoval, byl zatčen a bezpečnostní síly evakuovaly a prohledaly prostory spojené s odbavení jeho letu. Hrozil mu soud pro falešnou hrozbu teroristickým útokem a zločinné jednání. Prokuratura od těchto obvinění nakonec upustila výměnou za jeho závazek, že zaplatí úřadům škody spojené s planým poplachem ve výši 89.172 dolarů. 

 

"Hluboce lituje toho, co udělal. Neměl v žádném případě v úmyslu někoho vystrašit. Udělal něco, co se ukázalo být největší chybou jeho života," řekl lékařův advokát. 

 

Od pumových atentátů pomocí unesených linkových letadel proti cílům ve Spojených státech 11. září 2001 mohou soudy veškeré hrozby pumovými atentáty velmi přísně trestat.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka