Policie zatkla 118 podvodníků kvůli podvodným nákupům letenek

28.11.2014

Při dvoudenním zátahu na podvodníky, kteří používali kradené kreditní karty k nákupům letenek, policie po celém světě zatkla 118 lidí. Oznámil to dnes evropský policejní úřad Europol, který se podílel na řízení celé akce. 

 

Úřady vyšetřovaly podvodné nákupy letenek ve 45 zemích a zjistily nejméně 281 podezřelých transakcí. Dvoudenní zátah se odehrál na 80 letištích a zahrnoval spolupráci s 60 leteckými společnostmi. 

 

 

Nákupy letenek kradenými kartami stojí letecké společnosti ročně kolem jedné miliardy dolarů (asi 22 miliard Kč). "Je jasné, že aerolinie stojí v tomto boji proti organizovanému zločinu," uvedla evropská skupina zabývající se bojem proti podvodům v letecké dopravě. V některých případech Europol zjistil propojení podvodů s letenkami s další závažnou kriminalitou, včetně pašování drog a obchodu s lidmi. 

 

Do vyšetřování byly zapojeni přepravci i vydavatelé kreditních karet. Aerolinie tak mohly rychle informovat finanční společnosti o podezřelých transakcích. Podezřelé pak zatýkala policie na významných letištích světa. 

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka