Do Nizozemska dojely rakve s oběťmi malajsijského boeingu

28.11.2014

Šest rakví s ostatky obětí z malajsijského boeingu, který byl v červenci pravděpodobně sestřelen nad povstaleckou oblastí na východě Ukrajiny, bylo dnes přepraveno do Nizozemska. "Pravděpodobně to není naposledy, co se přivážejí ostatky. Jsou ještě místa (na místě dopadu letadla), která jsme ještě nepropátrali," řekl agentuře AFP mluvčí nizozemského ministerstva spravedlnosti Jean Fransman. 

 

Nizozemští experti se v kasárnách ve městě Hilversum snaží identifikovat všech 298 lidí, kteří zahynuli na palubě letu MH17. Zatím uspěli u 289 ostatků, těla zbylých devíti obětí se dosud rozpoznat nepodařilo. 

 

 

Ceremonie na letišti v Eindhovenu na jihu země byla stejná jako při šesti předchozích přepravách těl obětí. Osobně byl přítomen premiér Mark Rutte. pozváni byli rovněž pozůstalí. 

 

Ještě dříve na charkovském letišti vzdali úctu obětem ukrajinští a nizozemští představitelé. "Je to velice důležité pro pozůstalé, pro rodiny a přátele obětí této obrovské tragédie," řekl nizozemský ministr spravedlnosti Ivo Opstelten. Charkovský gubernátor odhadl, že v sobotu by mohly být trosky letounu naloženy na nákladní auta. 

 

Boeing 777 letící na lince Amsterodam-Kuala Lumpur se zřítil 17. července. Většina z 298 obětí byli nizozemští občané. Kyjev a Západ obviňují Rusko, že dodalo povstalcům raketu, která boeing sestřelila. Vzbouřenci a Moskva ale jakýkoli podíl na neštěstí odmítají a za viníky neštěstí označují Ukrajince. 

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka