Budoucnost letectví: Číně chybí půl milionu pilotů

25.11.2014

V čínském letectví se schyluje k problémům v zaměstnaneckých řadách. Podle čínskkého národního úřadu pro civilní letectví budo okolo roku 2035 chybět okolo půl milionu vyškolených pilotů, uvedl Reuters.

 

Všichni tito noví piloti budou poptáváni poté, co Čína dovolí létat soukromým letadlům pod 1 000 metrů bez nutného souhlasu od vojenských úřadů. Mělo by se tak stát v příštím roce a tato změna výrazně ovlivní leteckou dopravu.

 

Na změně se snaží vydělat nové firmy, které žádají o letecké licence. Již 200 společností požádaly o licence k novým typům letu.

 

 

Kde ale vzít piloty pro všechny tyto nové lety, to je stěžejní otázka. Čínské tréninkové středisko leteckého ústavu je schopno vyprodukovat za rok pouze 100 nových pilotů. Toto tempo je ale příliš pomalé. Potřeba pilotů bude mnohem vyšší.

 

To ale není konec změn v letectví. Další změna by se měla udít do roku 2020, kdy se má hranice letání pro soukromá letadla posunout až na 3 000 metrů. To znamená, že poptávka po pilotech vystoupá prudce nahoru. Výhodu mají letecké školy, které se podle prognózy budou těšit většímu zájmu studentů. Ty čínské jsou ale již naplněné. Do země tedy přichází další společnosti zabývající se pilotním výcvikem. 

 

Z narůstajícího zájmu o piloty pro čínský trh se tak radují letecké společnosti, ale i firmy vyrábějící malá letadla. I v tomto odvětví se předpokládá zvýšený zájem o produkty. 

 

Zdroj: Reuters, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka